HAKKIMIZDA

HERBALIFE HAKKINDA

1980 yılında ABD’de kurulan Herbalife International, hisseleri New York Borsasında (NYSE) işlem gören dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir. Herbalife Intrnational kilo kontrolü, Takviye edici gıdalar ve kişisel bakım ürünleri satışını dünya genelinde 90’dan fazla ülkede çok geniş bir Bağımsız Üye Ağı aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Türkiyedeki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife, doğrudan satış yöntemi ile satış yapmaktadır. Herbalife İç ve Dış Beslenme Ürünleri, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Bilimsel Danışma Kurulu’ndaki Nobel Ödüllü Bilim  adamlarının ortak çalışmaları sonucunda tüketime sunulmaktadır. Herbalife, dinamik satış ağı ve muhteşem ürünleri ile bulunduğu tüm ülkelerde insanların yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır.

 

Ürün

Kaliteli ve güvenli ürün içeriklerimiz öğün yerine geçen gıdalar alanında dünya genelinde tercih edilen bir ürün olmamızı sağlamıştır.

Bilim

Size mümkün olan en iyi ürünleri sunmak için, ürün geliştirme sürecimiz beslenme ve sağlık alanlarındaki uzmanların katkıları ile yönetilmektedir

.Beslenme Danışma Kurulu (NAB)

Herbalife markasını dünyanın en iyi beslenme şirketi olarak konumlandırma amacımızı desteklemek için, beslenme ve sağlık alanında lider olan danışmanları Beslenme Danışma Kurulumuza dahil ederek her geçen gün genişletiyoruz. Danışmanlarımız beslenme, fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam tarzı alanlarında uzman olan saygın bilimadamlarıdır. Beslenme Danışma Kurlumuz Prof. David Heber (PhD) başkanlığında pek çok uzmanı barındırmaktadır.

Herbalife kendini bilime ve gelişmeye adamıştır.

Herbalife Mark Hughes Hücresel ve Moleküler Beslenme Laboratuvarı ile toplumun sağlıklı beslenebilmesi adına Beslenme Biliminin sınırlarını keşfetmeyi hedeflemiştir. Bu amaçla 2003 yılında UCLA*’da İnsan Beslenmesi alanında en ileri araşrıtma ve geliştirme teknolojilerinin kullanılması amacıyla Mark Hughes Hücresel ve Moleküler Beslenme Laboratuvarını kurmuştur.

*Los Angeles’da bulunan Kaliforniya Üniversitesi (UCLA), politikası gereği herhangi bir ürünün veya hizmetin onaylanması konusunda faaliyette bulunmaz. Los Angeles, dünyadaki en prestijli üniversitelerden biridir.

†Nobel Ödülü, Nobel Vakfı’nın tescilli ticari markasıdır.

Sürekli destek

Gerek beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ihtiyaçlarınız, gerekse İş Fırsatımız hakkında daha fazla bilgi edinmek olsun, hayatınızı değiştirmeye hazır olduğunuzda başarınız için her adımda size destek olacağız.

SOSYAL SORUMLULUK

Herbalife çalışanları ve Distribütörleri, insanların hayatını değiştirmek için çalışıyor.Siz de ihtiyacı olanlara yardım ederek küresel ve yerel çapta nasıl güçlü bir etki bıraktıktığımızı görün.

Herbalife Aile Vakfı:

Dünyanın dört bir yanında Casa Herbalife
Herbalife Aile Vakfı (HFF), çocuklara iyi gıda ulaştırmayı hedefleyen Casa Herbalife Projesi’ni büyütmeye devam ediyor. Dünya çapında Casa Herbalife Projesi’ninuygulandığı artık sekiz nokta var:

  • Projenin ilk uygulandığı Brezilya’daki yetimhane Los Angeles’ın merkezininin güneyindeki A Place Called Home
  • Atlanta’da Children’s Shelter
  • Brezilya’da Associaçao Case Da Criança De Santos
  • Macaristan, Budapeşte’de Aga Children’s Home
  • Singapur’da Children’s Society
  • Japonya, Kobe’de Jitsugyo Gakuin
  • Santiago, Şili’de NAIM Corporation

Herbalife Aile Vakfı 501(C)(3) kategorisinde kâr amacı taşımayan bir kuruluştur. Casa Herbalife Projesi ile, HFF çocuklara destek sağlayan mevcut kurumlara sağlıklı besin, kimi zamanda mutfak ve benzeri tesisin yapılabilmesi için fon sağlamaktadır.

 

TARİHÇE

1980’ler

1980 
Mark Hughes, Şubat 1980’de Herbalife’ı kurar.

1982
Herbalife, ilk şubesini Kanada’da açarak artık uluslararası bir şirket olur ve çok yakında birçok ülkede faaliyetlerine başlayacaktır.

1986
Herbalife, NASDAQ borsasında işlem görmeye başlar. Jim Rohn, ilham verici motivasyon gücünü Şirket’in hizmetine sunar ve iki yeni aromalı Formül 1 Besleyici Shake Karışımı daha ürünler arasındaki yerini alır: Çikolata ve Çilek Aromalı Formül 1 Shake.

1988
Şirket, soluk kesici bir hızla uluslararası alanda yayılmaktadır. Birleşik Devletler’de, İngiltere’de, Avustralya’da ve Kanada’da dört ayrı Extravaganza etkinliği düzenlenir.

1990’lar

1992
Yeni ürünler piyasaya sürülmeye devam etmektedir ve aylık satış 3,1 milyon ABD Doları’ndan 21 milyon ABD Doları’na çıkar.

1994
Mark Hughes, Herbalife Aile Vakfı’nı* kurar. Bu vakıf, yardıma muhtaç çocuklara daha iyi bir geleceğe umutla bakmaları için yardımcı olmaya kendisini adamış bir kurumdur.

1996
Herbalife, Century City, Kaliforniya’daki yeni genel merkezine taşınır.

1998
Binlerce kişinin alkışları arasında Orlando, Florida’da düzenlenen ABD Extravaganzası’nda 19 yeni ürün piyasaya sürülür. Herbalife Türkiye operasyonlarına başlar.

2000’li yıllar…

2000
Herbalife, 20. kuruluş yıldönümünü kutlar.

2003
Herbalife dünyanın 58 ülkesinde sürdürmekte olduğu faaliyetlerle büyümeye devam eder. Mark Hughes Hücresel ve Moleküler Beslenme Laboratuvarı’nın açılışıyla birlikte Herbalife Beslenme Danışma Kurulu oluşturulur.

2004
Herbalife ShapeWorks™ Kişiye Özel Kilo Kontrol Programını piyasaya sürer. Bu program, şirketin şimdiye kadarki en büyük girişimi olmuştur ve büyük bir başarının temelini oluşturmaktadır. Aynı yılın sonlarında ayrıca Herbalife’ın İlk Halka Arzı gerçekleşmiştir.

2005
Herbalife’ın Gümüş Yıldönümü.

2008
Herbalife Türkiye 10. Kuruluş Yıldönümünü kutlar.

2010
Herbalife’ın 30. Yıldönümü.

*Herbalife Aile Vakfı ve Herbalife International Aile Vakfı, Herbalife International, Inc.’dan ayrı, bağımsız birer tüzel kişiliktir.